دیکشنری

le="زبان واندیشه" href="http://azamshekari.persianblog.ir/rss.xml" /> فواید یادگیری زبان انگلیسی - زبان واندیشه
.

دیکشنری آنلاین

دیکشنری آنلاین

.زبان واندیشه

فواید یادگیری زبان انگلیسی
نویسنده : اعظم شکاری - ساعت ۸:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۸/٩
 

فواید یادگیری زبان انگلیسی

      

شاید یادگیری زبان انگلیسی مهمترین گام در ارتقاء کیفیت زندگی شما باشد. آیا هیچ فکر کرده‌اید که دسترسی به اطلاعاتی که دیگران از آن بی بهره‌اند، چقدر میتواند جالب باشد؟ یا صحبت کردن با افراد جالبی که دیگران نمیتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند؟ یا تحت تأثیر قرار دادن اطرافیانتان هر موقع که دهانتان را باز میکنید؟ و یا پشت سر گذاشتن دیگران با جهش های بزرگی که در شغلتان برمیدارید؟

 

دسترسی به اطلاعات

شما به چه چیزی علاقمند هستید؟ علوم؟ موسیقی؟ کامپیوتـر؟ سلامتی؟ تجـارت؟ ورزش؟ رسانه‌هـای امروز از قبیـل اینترنت، تلویزیون و مطبوعـات، دسترسی تقریباً نامحدودی را به اطلاعات پیرامون موضوعات مورد علاقه‌تان فراهم کرده است. فراموش نکنید که ما در عصر اطلاعات زندگی می‌کنیم. تنها یک مشکل وجود دارد و آن اینکه بیشتر این اطلاعات به زبان انگلیسی است. در اینجا چند مثال از اطلاعاتی که اگر انگلیسی بلد باشید میتوانید از آنها استفاده کنید، بیان می‌شود:

بیشتر صفحات وب: بیش از یک میلیارد (1.000.000.000) صفحه اطلاعات در اینترنت وجود دارد! این شگفت انگیز است که تنها با یاد گرفتن یک زبان، به خیل عظیمی از اطلاعات در پهنه اینترنت دسترسی پیدا میکنید.

کتابها: در هر موضوعی، از سرتاسر جهان، شما میتوانید کتابهایی با نویسندگان آمریکایی یا بریتانیایی بخوانید، و نیز کتابهای ترجمه شده از زبانهای دیگر. به هر موضوعی که علاقمند باشید، میتوانید چیزی به انگلیسی درباره آن پیدا کنید.

علوم: زبان انگلیسی کلید دنیای علم و فن آوری است. حدود 95% مقالات علمی منتشر شده، به زبان انگلیسی است که تنها حدود 50% از آنها مربوط به کشورهای انگلیسی زبان ( مانند آمریکا و انگلستان ) میباشد.

گزارشات خبری: شبکه‌های تلویزیونی بین المللی  خبرها را بسیار سریع‌تر و حرفه‌ای تر منتشر می کنند. در هر کجای دنیا شما میتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.


 گفتگو با دیگران

انگلیسی را میتوان «زبان گفتگو» نامید. چرا؟ چون به نظر میرسد همه مردم جهان پذیرفته‌اند که برای گفتگو و ارتباط با یکدیگر از زبان انگلیسی استفاده کنند.

حدود یک و نیم میلیارد (1.500.000.000) نفر در جهان میتوانند به انگلیسی صحبت کنند. یک میلیارد نفر دیگر هم مشغول فراگیری آن هستند.

اگر شما بتوانید به انگلیسی صحبت کنید، قادر خواهید بود:

با مردمان سراسر جهان ارتباط برقرار کنید: مثلاً میتوانید عقاید و نظراتتان را در گروه های تبادل نظر اینترنتی بیان کنید. به افراد مورد علاقه‌تان ایمیل ارسال کنید و درباره زندگی و فرهنگشان اطلاعات کسب کنید.

راحت‌تر سفر کنید: به هر کجا که سفر میکنید میتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. انگلیسی در بیش از 100 کشور جهان مورد استفاده قرار میگیرد. میتوانید آدرس بپرسید، با افراد مکالمه کنید، یا کمک بخواهید.

 

پیشرفتهای شغلی

اگر خواهان شغل خوبی در زمینه‌های تجاری یا علمی هستید، از پشت میز کارتان بلند شوید و همین حالا به فراگیری انگلیسی مشغول شوید! دانستن انگلیسی به شما اجازه میدهد که:

عبارت «مسلط به زبان انگلیسی» را در رزومه خود درج کنید: بدین ترتیب شانس خود را برای بدست آوردن شغل بهتر و کسب درآمد بیشتر، افزایش میدهید.

دانش فنی خود را افزایش دهید: انگلیسی زبان فناوری است. مخصوصاً فناوریهای تراز بالایی مانند علوم کامپیوتر، ژنتیک و پزشکی. اگر میخواهید درباره این علوم مطالعه کنید، احتمالاً مجبور خواهید شد از منابع انگلیسی استفاده کنید.

یک تاجر بین‌المللی باشید: این بسیار واضح است. تجارت بین‌المللی تنها با زبان انگلیسی میسر میشود. یادتان باشد که در دهکده جهانی به سر میبرید. بنابراین اگر میخواهید نقشی ایفا کنید، باید انگلیسی بلد باشید تا بتوانید با تجار دیگر ارتباط داشته باشید، در کنفرانسها و همایشها شرکت کنید، روزنامه ها و مجلات تجاری بخوانید و ...

دانشجوی و محقق بهتری باشید: میتوانید با دانشمندان کشورهای دیگر مکاتبه کنید. در همایشهای بین المللی شرکت کنید و با مطالعه مجلات و کتب، از یافته های جدید علمی با خبر شوید.